Mądrości z piosenek

2

W życiu piękne są tylko chwile. Czemu w moim życiu, piękne mają być tylko chwile? 

To taka mądrość z piosenek jakich pełno. Jestem taki stary że pamiętam czasy bez Facebooka, każdy miał gg i tam panowała moda na opisy. To dopiero były mądrości. Jak znieśli ograniczenie ze 120 znaków w opisie, to już całkiem poezja. Pamiętam, jak koleżanki wrzucały tam całe hiphopowe teksty bo jakiś dres je zranił w samo serce, czy co tam mają dziewczynki z gimbazy.
Ile dałbym by zapomnieć Cię… itp.
Piosenki zespołu Coma to już całkiem pożywka dla oczu. „Spadam, powoli spadam…”. Dołujące teksty w sam raz pasują do rozchwianej emocjonalnie gimbazy. Co prawda lepiej było kiedy typowy nastolatek orał sobie głowę spadaniem pomiędzy zdania, bo dziś mam wrażenie, że jedyne co trawią w głowie to „skąd wziąć na piwo i fajki”.
Jak byłem całkiem całkiem mały i jeszcze słowo durex kojarzyło mi się bardziej z amerykańską stacją kosmiczną, badającą nowe formy życia w innej galaktyce, niż z kawałkiem lateksu, który ma większy wpływ na życie człowieka, od jakichś badan nad innymi formami życia, panował zespół z charyzmatycznym czerwonowłosym „muzykiem” na czele.
A wszystko to bo Ciebie kocham,
i nie wiem jak bez Ciebie mógłbym żyć,
Chodź pokażę Ci czym moja miłość jest
Dla Ciebie zabiję się…
Cóż za brak zdrowego egoizmu. Po co mam się zabijać? Dla kogo? Dla kobiety? Bo mnie nie chce? Tak ją kochał, że się z miłości zabił. Nonsens. Przecież to ona traci. Jedyne co w ich troje było dobre to pajacowaty wygląd Wiśniewskiego, który łagodził wydźwięk takich słów jak śmierć, zabijanie itp.
Nie ma tekstu idealnego.
Muzyka to dopełnienie naszej duszy, przynajmniej dla mnie.
Zależnie od nastroju będę słuchał określonego typu. Prawdę mówiąc to każda muzyka jest dobra. Jak zechcę pobyć sam odpalę Hansa Zimmera, jak jestem w nakręcony to coś szybkiego z dużą ilością gitar itd.
Z muzyką jest jak z kobietami, facet ma swój typ np. blondynka z niebieskimi oczami i koniec tylko takie. Ale jak się zdarzy mała czarna to przecież z łóżka nie wyrzuci.
Ciekawy jestem, czy macie jakieś przemyślenia co do tekstów piosenek. Tak? Komentujcie!
Share.

About Author

  • Mateusz Marzęcki

    Mała czarna! Expresso!

  • Krysia

    Czy Ty masz jakiś problem z kobietami, że tak je objeżdżasz? ( nie piszę tu tylko o powyższym tekście)