Holandia 2014

3

Rok temu zrobiłem relację z mojej wyprawy do Holandii, odbiór tych wpisów i filmów był bardzo dobry i miałem kilka pomysłów by zrobić coś podobnego i w tym roku. Ale nie. W trakcie pobytu postanowiłem trochę ochłonąć od robienia filmów i pisania na blogu. Można powiedzieć, że zrobiłem lekką przerwę żeby naładować akumulatory i działać lepiej jak wrócę do kraju. Takie oderwanie od otaczającego mnie świata to dobry pomysł. (Skutek jest taki, że od 2 dni pisze po 3 teksty dziennie)

Zrezygnowałem z fb na 2 tygodnie to też bardzo dobry eksperyment, bo pokazuje, że w ogóle mi to nie potrzebne i ani przez moment nie chciałem wracać do tej społeczności. Wróciłem bo takie mamy czasy, że komunikacja rozbija się o ten portal. Tak jak kiedyś gadu-gadu.

Kilka słów o Holandii.

Jestem tu i wiem na pewno, że nie jest to kraj moich marzeń. Nie odpowiada mi, albo może tak mocno mi się znudził. Jedyne co jest spoko to zarobki. Nawet jak nie masz pracy to jest fajnie bo państwo ci płaci żebyś tylko nie mówił, że ci źle. Nawet sami Holendrzy nie przepadają za Holandią urlop wiąże się z wyjazdem, gdziekolwiek. Polak w Polsce może pojechać sobie w Bieszczady, Mazury albo gdzieś, gdzie po prostu nikt mu nie dokucza i jednocześnie jest u siebie w kraju. W Holandii nie ma przyrody jaką mamy w PL. Nie ma lasu żeby jechać z przypadkowo poznana koleżanką popatrzeć na dzięcioła. Nie ma takiej swobody, wszystko jest zaplanowane. Poza tym różnorodność kulturowa trochę tu zaczyna doskwierać.

Umiemy kombinować nie koniecznie jest to rewelacyjnie postrzegane ale nie potrzebujemy dwóch ludzi żeby spisać licznik w mieszkaniu albo dwóch wizyt monterów do internetu (jeden sprawdza czy jest sygnał a drugi po 4 godzinach przynosi router i wsadza w niego kabel).

Jadę w kraju z uśmiechem na twarzy. Z głową pełną pomysłów i konkretnych planów.

Kilka fotek ktĂłre uznałem za sensowne 😉

IMG_4602-001

JuĹź wiem gdzie mi zginęły…

IMG_4630-001

Pustki, to dzień w którym Holandia grała z Argentyną. Holendrzy maja nie równo na punkcie piłki nożnej.

IMG_4596-001

MoĹźecie wierzyć albo nie. Chłopak przypłynął z tej łodzi widocznej w oddali a 3 minuty wcześniej jakaś dziewczyna zostawiła różę na pomoście. Scena jak z filmu…

IMG_4567-001

Cześć dziewczyny 😀 NajwaĹźniejsze to mieć swĂłj styl 🙂

IMG_4518-001

Cały kraj to rowery. Jeśli Holender nie umie jeździć rowerem to znaczy że nie ma nóg albo nie jest Holendrem.

IMG_4551-001

Port w mieście Hoorn. Zdecydowanie moje ulubione miejsce. Na fotce brama do garażu dla statków.

Share.

About Author

  • Cosmola

    Majtki wybitnie poprawiły mi humor :DDD

    • Niby majtki a cieszą 😉

      • i to jak! :DDD Pomijając gacie, widoczki piękne 🙂