Gdy nie wychodzi plan A

2

 

Są takie dni jak wczoraj, że nic, co zaplanowałem nie wyszło. Miałem fajnie ułożony plan nawet zapisane było na kartce. Robię tak często, bo nie przepadam jak moim życiem rządzi przypadek. Mimo tego, że wstałem dość wcześnie, to niestety wszystko w koło było przeciwko mnie.

Starałem się, lecz wyszło jakbym leżał cały dzień na kanapie i oglądał film.

IMG_1466-001

Podjąłem kilka prób ratowania tego dnia, nie udało się.

Poległem cielska tobołem, między kanapą a laptopem.

Pomyślałem, że nie może tak być. Pomyślałem, że zawsze musze mieć plan B. Tak sobie postanowiłem, od teraz, jeśli coś będzie szło nie po mojej myśli, to wyjdę z domu i będę robił zdjęcia. Coś, co kiedyś uwielbiałem robić, a przez to, że mam sporo na głowie zaniedbałem.

Jestem przekonany, że większość z czytających ten tekst chciała, aby te całe święta się już skończyły. Jak by nie patrzeć to miesiąc całkowicie oderwany od codzienności i wcale nie musi być okazją do odpoczynku. Działa rozleniwiająco i człowiek wypada z rytmu, który już od dawna sobie wypracował. Jako że ciężko się teraz na nowo wkręcić w to swoje tempo, rok zaczynam tak jak zawsze.

  • Drukuję kalendarz na pół roku. Lubię jak widzę wszystko z wyprzedzeniem i mimo Ĺźe jestem zwolennikiem technologii i wszystko mam w telefonie to taki rzut okiem na ścianę z zapiskami, raz na jakiś czas potrafi uspokoić i rozplanować wszystkie sprawy.
  • Piszę na „kartce”, co mam do zrobienia w tym tygodniu. Jest to potrzebne, bo duĹźo lepiej funkcjonujemy, gdy najzwyczajniej w świecie robimy, co mamy do zrobienia.
  • Ograniczam Internety. Tak, moĹźe to zabrzmi głupio, tym bardziej, Ĺźe jestem twĂłrcą internetowym. Mam na myśli przewijanie facebooka z gĂłry na dół, i inne takie tam głupoty, ktĂłre wychodzą same z siebie.

Może to i nudne co czytasz, czy tam słuchasz, ale dobrze zaplanowany tydzień potrafi naprawdę odmienić życie, na bardziej efektywne. Zrób sobie plan działania. I nie zapomnij, że w piątek po 15 jest twój ulubiony plan, nazywa się spontan i trwa do niedzieli wieczór.

Share.

About Author

  • no to teraz mam kompleksy… bo ja uwielbiam gnić na kanapie z laptopem na kolanach, kupiłam nawet w tym celu podkładkę chłodzącą Ĺźeby kolan nie poparzyć…

    • Trzeba się ruszyć i działać! 😉