Endorfina

0

Wygląda tak:

800px-Beta-endorphin (1)

Nie wiem jak smakuje, ale jej działanie jest cudowne. Już jestem uzależniony, a co najlepsze nie kosztuje, bo jest za darmo. Mówiąc prościej to takie coś w organizmie, co sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Najwięcej tego cudeńka mają niemowlaki, potem niestety poziom leci na łeb na szyje.

Od kiedy prowadzą zdrowy styl życia mam raczej doby nastrój, dobry, ale nie wspaniały.  Przez to, że byłem ostatnio chory raczej podupadł i ciężko się wdrożyć w normalny cykl dnia. Pomyślałem, że najlepsza nauka pływania, to ta na środku jeziora. Codziennie robiłem dużo cięższy trening niż wcześniej. Od poniedziałku dawałem z siebie wszystko. Pot lał się strumieniami, ale ja nie dawałem za wygraną.

W czwartek musiałem zrobić przerwę, nie, dlatego że byłem obolały tylko trafił mi się wyjazd.

Cały dzień nie mogłem usiedzieć na miejscu, nosiło mnie, miałem ochotę biegać, krzyczeć, śpiewać piosenki. Wieczorem było już tragicznie. Tak jakby cała ta energia, którą wypacałem podczas treningów chciała się ze mnie wydostać.

Nadkompensacja

Przyzwyczaiłem organizm do tego, że musi pozbyć się energii i choćbym nie wiem jak starał się usiedzieć na miejscu to nie dawałem rady.
Nie chce mi się leżeć, siedzieć albo marnować czasu. Może za stary jestem żeby go marnować.

Ta moja endorfina tak wpłynęła na organizm, że wszyscy w koło wydają mi się strasznie smutni, bez energii i bez pomysłu.

SprĂłbuj!

Bo tak naprawdę, jeśli nie wiesz, o czym mówię to tylko, dlatego że nigdy nie próbujesz. Ja też patrzyłem na ludzi na siłowni i zadawałem sobie pytanie „Skąd mają energię? I że im się chce?”. Spróbowałem, że teraz mam tak, że kiedy kucam i wstaje to robię to na palcach i powoli tak żeby poczuć mięśnie nóg, że tam są. Głupio to brzmi, ale jakbym się uzależnił od tego bólu w czasie ćwiczeń.

Dajcie sobie dwa tygodnie, co dzień róbcie mocny zestaw ćwiczeń. Tabata (szybko się chudnie), lekki jogging, albo zmieńcie, chociaż dietę. Tak na próbę, tak na dwa tygodnie, to nie wieczność.

Jak ktoś się odważy to brawo! Jeśli nie podejmujesz nawet próby, to twoja sprawa. Tylko pamiętaj, że z podziwem mogą się patrzeć również na Ciebie, nie tylko ty na innych.

PS. Hotel na 12 kwietnia zarezerwowany wiec będę na zlocie twĂłrcĂłw YT w Wawie. 🙂

Share.

About Author