Czy warto być lubianym?

0

Nie każdego lubię. Prawdą jest, że nie każdego warto lubić. Najgorsze jest gdy lubimy, bo musimy. Wtedy jest tak jak powstrzymywanie wymiotów na widok dwóch facetów dających sobie buzi.

Z tym lubieniem czegoś to prosta sprawa bo albo lubimy disco polo albo nie, albo lubimy chodzić do kina albo nie, albo lubimy sex, ehm, sorry zły przykład.

Potrzeba przynależności, akceptacji i poważania nie jest może najważniejszą potrzebą, ale jeśli mamy co jeść, nic na nam nie grozi, mamy rodzinę, to wchodzimy w kolejny stopień potrzeb. Według piramidy Masłowa, to bez czego nie możemy żyć, jest na dole, a im wyżej w górę, tym sprawy mniej ważne.

slide_4

Nie znam człowieka któremu nie zależy na tym jak odbierają go inni. Wszyscy chcemy by nas lubiano chyba, że kreujemy swój wizerunek jak Grażyna Żarko, ale to był ogromny eksperyment.

Sięgam pamięcią do czasów szkoły i pamiętam jak dla niektórych ważna była wyrazistość, dla części wręcz odwrotnie i to jest zrozumiałe. Jedni maja parcie na szkło inni chcą być mało znaczącymi ludźmi którzy przeżyją życie i nikt nie odczuje ich braku jak przyjdzie czas by zakopać ich w ziemi.

Ci którzy stają się wyraziści są silni, ludzie patrzą na przywódce jak w obrazek i ten sam przywódca codziennie dostaje w dupę. Im wyżej człowiek jest, tym więcej błota leci w jego stronę. Każdy prezydent, premier czy gospodarz w klasie ma zwolenników i przeciwników. Od tej zasady nie ma wyjątków nawet słyszałem, że Jezus ma swoich przeciwników…

Mam w swoim życiu ludzi których nie lubię. Nie gadam z nimi. Nie ma o czym. Niestety są też w moim życiu osoby których nie lubię a tolerować muszę. No cóż, lepiej czasem ugryźć się w język  żeby uniknąć smrodu jaki możemy zrobić eksponując nasze nastawienie do innych.

Ważniejsze od tego, jest jednak by wyznaczyć granice głębokości z jaką wbijamy swoje zęby w narząd który może sprawić przyjemność nie tylko gadaniem.

Jeśli lubią Cię wszyscy to znaczy, że nie udałeś się rodzicom. Taka prawda… Nie da się dogodzić każdemu, zatem jeśli starasz się to zrobić, jesteś miły, nijaki, na wszystko się zgadzasz to raczej słabiak bez charakteru z Ciebie.

Share.

About Author